W dniach 3-4 marca 2025 roku w Toruniu odbędzie się XXXII edycja Welconomy Forum in Toruń, której organizatorem jest Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca”. Welconomy ma charakter cykliczny i na stałe wpisało się w krajobraz wydarzeń społeczno-gospodarczych w regionie kujawsko-pomorskim, mając znaczący wpływ na kształtowanie globalnej rzeczywistości. Jak każdego roku organizatorzy spodziewają się blisko 2000 uczestników z kraju i zagranicy. Będą to przedstawicie rządu, samorządowcy, ambasadorowie, przedstawiciele izb handlowych, parlamentarzyści, naukowcy, przedstawiciele świata mediów i przedsiębiorcy.
Tegoroczne Forum rozpocznie się 3 marca 2025 o godzinie 10 w CKK Jordanki dwiema sesjami plenarnymi: gospodarczą i polityczną. Następnie uczestnicy forum zostaną zaproszeni do sal konferencyjnych Hotelu Copernicus, gdzie obrady będą trwały do godzin popołudniowych następnego dnia.
Udział w sesji inauguracyjnej oraz wszystkich panelach tematycznych jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji za pośrednictwem www.welconomy.pl/formularz-rejestracyjny
„Prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej to przede wszystkim wielkie wyzwanie i odpowiedzialność za budowanie nowych filarów wzmacniających konkurencyjność europejskiej gospodarki oraz zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Prezydencja Polski to również niepowtarzalna szansa wypływu na kształt i agendę postępowania demokratycznej Europy. Nikt nie ma większych kompetencji niż Polki i Polacy w tym tak trudnym czasie dla geopolityki do stawiania czoła wyzwaniom, które nas czekają. Mamy swoje przysłowiowe 5 minut, aby śmiało wypowiedzieć się na wszystkie tematy mając wpływ na funkcjonowanie” – uważa dr Jacek Janiszewski organizator wydarzenia.
Gospodarcza część Sesji Inauguracyjnej będzie przebiegać pod hasłem „Bezpieczna i silna gospodarka, Europo! Droga do odzyskania konkurencyjności”. Prelegenci będą starali się odpowiedzieć na pytania jak zniwelować ryzyka osłabiające bezpieczeństwo gospodarcze, na co należy postawić, aby odzyskać konkurencyjność i wejść na ścieżkę trwałego wzrostu, co zrobić, aby gospodarka europejska odzyskała impet? Dyskusja będzie się toczyć również wokół korzyści ze sprawowania prezydencji w Radzie Unii dla Polski i polskich firm.