fbpx

12. Europejski Kongres MŚP wraca do MCK w Katowicach

 • 4 listopada 2022
 • Autor: PFP

Face the Challenge. Biznes w obliczu wielkich wyzwań – to hasło największego wydarzenia w Europie skierowanego dla sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W dniach 20-22 listopada 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach pod Patronatem Parlamentu Europejskiego odbył się 12. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 1. Pierwsza edycja Europejskiego Kongresu MŚP odbyła się w 2011 roku.
 2. Tegoroczna edycja była skupiona wokół hasła „Face the Challenge”, które oddaje realia w jakich przedsiębiorcy muszą się odnaleźć.
 3. Na wydarzeniu można było posłuchać wystąpień key spekerów, wziąć udział w warsztatach i panelach dyskusyjnych oraz zasięgnąć rady ekspertów w trakcie indywidualnych konsultacji.
 4. Dodatkowo przedsiębiorcy mogli liczyć na międzynarodowe spotkania B2B z firmami z Chin i Europy.

Kongres to miejsce stworzone z myślą o przedsiębiorcach. Specjalnie dla nich wystąpili najlepsi praktycy, zorganizowano dyskusje i debaty z udziałem przedstawicieli Komisji i Parlamentu Europejskiego, najwyższych władz państwowych, ministerstw i agend rządowych. Nieprzerwanie od 2011 roku Kongres jest miejscem inspiracji, spotkań i networkingu.

– Kongres tworzy przestrzeń, w której przedsiębiorcy znajdują wiedzę, umiejętności i inspiracje do rozwoju i stawienia czoła aktualnym wyzwaniom – mówi Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, która jest organizatorem wydarzenia.

Jedenaście ubiegłych edycji zgromadziło kilkadziesiąt tysięcy uczestników w tym przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i środowisk gospodarczych. W tym roku odbyło się kilkadziesiąt wystąpień na scenie, sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań z udziałem ekspertów z kraju i zagranicy.

Kongres został podzielony na osiem ścieżek tematycznych, w których zostały poruszone największe obecnie problemy i wyzwania stojące przed przedsiębiorcami. „Face the Challenge” – główny temat skoncentrowano na problematyce: transformacji energetycznej i jej wyzwań, bezpieczeństwa łańcuchów dostaw, rosnących kosztów prowadzenia biznesu, niestabilnych warunków gospodarczych oraz przyszłości Polski w UE. Drugim trzonem był „Firma to ludzie” czyli aktualne wyzwania rynku pracy, edukacja, rozwój i przywództwo, problemy sukcesji, a także budowanie zespołów w warunkach pracy zdalnej i hybrydowej. Kolejny filar wydarzenia skupił się na prawie i podatkach – a konkretniej na: Polskim Ładzie i jego konsekwencjach, najważniejszych planowanych zmianach prawnych oraz wskazówkach jak się zabezpieczyć na trudne czasy konkretnymi zapisami w umowach.

To tylko trzy z ośmiu ścieżek tematycznych, na których skupili się eksperci Europejskiego Kongresu MŚP. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ekmsp.eu.

Organizatorem #EKMSP jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jako kreator przemysłu spotkań i wydarzeń od ponad 32 lat wspiera regionalny biznes i pobudza jego rozwój – także wśród ludzi młodych, będących u progu swojej kariery zawodowej. Prowadzi działalność w zakresie doradztwa biznesowego i komunikacyjnego na rzecz swoich Firm Członkowskich oraz pomaga nawiązywać kontakty z partnerami w kraju i zagranicą. Kształtuje i upowszechnia zasady etyki, uczciwości w działalności gospodarczej oraz ogólnie pojmowanej społecznej odpowiedzialności biznesu.

#EKMSP #FaceTheChallenge #RIGKatowice

12 EKMSP informacja prasowa 5.10.2022 – pobierz

 

 

Powiązane wpisy

Skontaktuj się z naszym ekspertem
i poznaj szczegóły uczestnictwa w programie!

  Imię i nazwisko *
  Adres e-mail *
  Numer telefonu

  * Pola oznaczone gwiązdką są obowiązkowe.

  Instytucje wspierające
  Organizator i partnerzy

  Organizator Programu:
  Program afiliowany przy KIG:
  Patronat Honorowy nad Galą 26. edycji programu Przedsiębiorstwo Fair Play

  Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.