fbpx

Z okazji Dnia Przedsiębiorcy

 • 21 czerwca 2024
 • Autor: PFP

21 czerwca obchodzimy w Polsce Dzień Przedsiębiorcy, oficjalnie ustanowiony przez Sejm RP w drodze uchwały 8 lat temu. Pomimo jej przyjęcia w 2016 roku, do dzisiaj dzień ten nie zaistniał szerzej w świadomości Polek i Polaków, nawet nie wszyscy przedsiębiorcy wiedzą, że tego dnia jest ich święto. A przecież to święto wszystkich firm w Polsce, które ma na celu uhonorowanie i docenienie przedsiębiorców oraz ich wkładu w rozwój gospodarki i społeczeństwa.

Przedsiębiorcą może być każdy, kto ma dobry pomysł na biznes, a mimo to ciągle jest więcej pracowników, niż przedsiębiorców w Polsce. Zostają nimi osoby pracowite, aktywne, dynamiczne, kreatywne, potrafiące dostrzegać szanse i je wykorzystywać, skłonne do podejmowania ryzyka, a także posiadające umiejętność przystosowywania się do zmieniających się warunków. Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga od przedsiębiorcy zaangażowania i pochłania dużą część życia. Często nawet jest to praca bez limitu czasowego, ponieważ dopilnowanie swojego biznesu bywa bardziej angażujące niż praca na etacie. Przypomnijmy, że przedsiębiorcy to grupa społeczna, która napędza gospodarkę, a tym samym rozwój Polski, stanowiąc koło zamachowe dla stałego progresu naszego kraju. Przypomnijmy też najważniejsze zakresy oddziaływania i zaangażowania, by móc dostrzec ogromny wpływ tej często nie do końca docenianej grupy osób, które spełniając swoje marzenia i ambicje, pozwalają też rozwijać się innym.

 Przedsiębiorcy:

 • wytwarzają Produkt Krajowy Brutto i dbają o wyniki finansowe,
 • zapewniają miejsca pracy i wspierają przygotowanie zawodowe młodych,
 • płacą podatki i inne opłaty,
 • tworzą innowacje i inwestują,
 • podejmują dobrowolne działania na rzecz społeczeństwa,
 • promują Polskę zagranicą,
 • podtrzymują gospodarkę w czasach kryzysu i reagują w sytuacjach nadzwyczajnych.

Zasługi przedsiębiorców dla rozwoju gospodarki i społeczeństwa naszego kraju można by mnożyć (więcej na ten temat tutaj). Bez ich ciężkiej pracy, kreatywności i wytrwałości obecny poziom dobrobytu nie byłby możliwy do osiągnięcia, zwłaszcza w ostatnim trzydziestopięcioleciu. Grupą firm, które niewątpliwie wyróżniają się pod tym względem są Przedsiębiorstwa Fair Play – laureaci ogólnopolskiego programu certyfikacyjnego. Realizując ten program od 1998 roku upowszechniamy etykę w działalności gospodarczej oraz promujemy i pokazujemy rzetelnych i uczciwych przedsiębiorców, podkreślając ich wkład w rozwój gospodarki i społeczeństwa.

Świętując Dzień Przedsiębiorcy w tym roku zapytaliśmy zdobywców Certyfikatu Jakości Biznesu Przedsiębiorstwo Fair Play, czego życzą sobie i innym przedsiębiorcom.

„W tym wymagającym roku, pełnym dynamicznych zmian rynkowych, pragnę życzyć Wam [przedsiębiorcy], abyście pozostali wierni swoim wartościom. Niech zapał, uczciwość oraz budowanie trwałych relacji towarzyszą nam nie tylko w działalności zawodowej, ale także w codziennym życiu.” – przekazuje Łukasz Wołek, Prezes Zarządu agencji reklamowej Eura7 Sp. z o.o. z Krakowa.


Grażyna Sroczyńska, Prezes Zarządu AURA Technologies Sp. z o.o. z Warszawy (dostawcy nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla firm) życzy sobie i innym przedsiębiorcom „więcej czasu na działania ofensywne, a mniej – na działania defensywne”.


Bożena Krawczuk, Właścicielka KANCELARII BEZPIECZEŃSTWO INFORMACJI BOŻENA KRAWCZUK z  Opola wspierającej firmy w przestrzeganiu zasad dotyczących ochrony danych życzy wszystkim przedsiębiorcom „mniej obciążeń fiskalnych”.


„Kreatywności w rozwiązywaniu problemów, intensywnych działań prorozwojowych, udanych inwestycji, a także wielu sukcesów” życzą sobie i wszystkim przedsiębiorcom Tomasz Tłusty, Prezes Zarządu i Jakub Grzanka, Członek Zarządu Energia Euro Park Spółka z o.o. z Mielca, oferującej „Energię dla Biznesu” – dystrybucję energii elektrycznej, obrót energią elektryczną, pełnienie funkcji operatora systemu dystrybucyjnego oraz pomoc przy projektach nowych instalacji.


Życzenia dla przedsiębiorców przekazuje również Mariusz Fiłonowicz, Prezes Zarządu UNISOFT Sp. z o.o. z Gdyni (producenta oprogramowania wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem): „Z okazji Dnia Przedsiębiorcy – łącząc ten wyjątkowy dzień z przypadającym na 18 czerwca br. dniem jubileuszu 38-lecia działalności naszej firmy – życzymy wszystkim Państwu, ale także i sobie, byśmy niezależnie od dynamicznie zmieniającej się wokół nas rzeczywistości oraz pojawiających się każdego dnia wyzwań czy trudności, potrafili nieprzerwanie i z sukcesem realizować misje naszych przedsiębiorstw. Z troską o Klientów oraz Pracowników naszych firm, zawsze z szacunkiem do ludzi i ich pracy, z pełną odpowiedzialnością za dostarczane na rynek produkty oraz usługi – postępując zgodnie z zasadami Fair Play. Niech tę naszą przedsiębiorczość i starania napędza nieustająca pasja do tego, co robimy, dając nam w zamian satysfakcję, siłę i wytrwałość do działania, których efektem stanie się nieustający rozwój naszych Organizacji oraz skupionych wokół nich ludzi – przekładając się na wspólny sukces osiągany zarówno w życiu, jak i w biznesie. Życzymy Państwu wszystkiego, co najlepsze.”

 


My także dołączamy się do wszystkich życzeń i dziękujemy Przedsiębiorczyniom i Przedsiębiorcom za odwagę, determinację i zaangażowanie w prowadzenie własnych biznesów, za tworzenie miejsc pracy, generowanie innowacji i wzmacnianie polskiej gospodarki w duchu fair play.

Powiązane wpisy

Skontaktuj się z naszym ekspertem
i poznaj szczegóły uczestnictwa w programie!

  Imię i nazwisko *
  Adres e-mail *
  Numer telefonu

  * Pola oznaczone gwiązdką są obowiązkowe.

  Instytucje wspierające
  Organizator i partnerzy

  Organizator Programu:
  Program afiliowany przy KIG:
  Patronat Honorowy nad Galą 26. edycji programu Przedsiębiorstwo Fair Play

  Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.