Hasco wspiera sportowców

 • 7 marca 2020
 • Autor: PFP

Grupa Hasco wspiera sportowców z niepełnosprawnościami

{W tym cyklu pokazujemy jak Laureaci programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” wykorzystują na co dzień swój sukces, by dać coś od siebie społeczeństwu.}

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. jest jedną z najprężniej rozwijających się firm farmaceutycznych w Polsce. To polska, rodzinna firma, która od wielu lat inwestuje w rozwój sportu oraz promocję zdrowego stylu życia.

Wspieranie rozmaitych inicjatyw sportowych, zarówno na poziomie lokalnym jak i szczeblu ogólnopolskim, oraz podejmowanie działań propagujących aktywność fizyczną jest niejako „wpisane w DNA firmy”. W działania włączane są nie tylko spółki należące do Grupy HASCO, ale również ich pracownicy, którzy chętnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, szczególnie tych o charakterze charytatywnym, jak Bieg Firmowy, Businness Run czy Bieg Fair Play.

Zarząd firmy od wielu lat angażuje się w szereg akcji o charakterze społecznym i dobroczynnym. To w znacznym stopniu przyczyniło się do powołania Fundacji Hasco-Lek, która powstała w 2006 roku z inicjatywy pracowników i Zarządu.

Fundacja Hasco-Lek należy m.in. do utworzonej w 2015 roku Grupy Hasco, która powstała w wyniku rozwoju PPF Hasco-Lek S.A. i skupia spółki działające w różnych gałęziach branży farmaceutycznej i usług medycznych. Na co dzień Fundacja Hasco-Lek realizuje projekty, które w szczególności niosą pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Udziela finansowego i rzeczowego wsparcia dzieciom, młodzieży, a także osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Pomaga również pokonywać bariery, włączając się w inicjatywy na rzecz integracji środowisk, wspiera ochronę zdrowia oraz aktywnie włącza się w działania na rzecz rozwoju edukacji i młodych talentów.

Mecenat wydarzeń sportowych oraz wynikające z niego wieloletnie doświadczenia Hasco-Lek, pozwoliły na bliższe poznanie potrzeb szeroko rozumianego środowiska sportowego. Jednocześnie firma dostrzegła, że niewiele polskich firm wspiera sportowców z niepełnosprawnościami. Natomiast ich niezwykła sportowa determinacja, hart ducha, zacięcie z jakim pokonują własne słabości, stały się cenną wskazówką i impulsem do wyznaczenia głównego kierunku wsparcia przez Fundację Hasco-Lek.

Fundacja Hasco-Lek od 2019 roku realizuje program wsparcia sportowców z niepełnosprawnościami. W sposób szczególny wsparciem objęci zostali także paraolimpijczycy, którzy będą reprezentować Polskę podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2020. W gronie podopiecznych Fundacji są m.in.: parakolarz i zwycięzca Pucharu Świata 2016 w kolarstwie ręcznym Rafał Mikołajczyk, pływak, medalista mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych Alan Ogorzałek, złota medalistka Mistrzostw Europy w parakajakarstwie Katarzyna Kozikowska, parapływaczka, srebrna oraz brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich, Mistrzyni Świata i Europy w pływaniu Oliwia Jabłońska oraz parakajakarz, Mistrz Paraolimpijski w kajakarstwie z Rio de Janeiro 2016, ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Świata Jakub Tokarz. Do grona należą również Lucyna Kornobys – wielokrotna multimedalistka Mistrzostw Świata i Europy, rekordzistka świata w pchnięciu kulą, rzucie oszczepem i dyskiem oraz Marta Piotrowska lekkoatletka w dyscyplinie skok w dal, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Dubaju w 2019 roku. Fundacja wspiera również Roberta Wydera parakanadyjkarza i reprezentanta kraju w siatkówce na siedząco. Sportowcy otrzymują wsparcie m.in. w zakresie finansowania kosztów związanych z treningami, udziałem w zawodach, w postaci darowizn rzeczowych i niezbędnej dla zawodników suplementacji.

Od 2015 roku Fundacja współpracuje z Wrocławskim Klubem Sportowym Osób Niesłyszących „ŚWIT”, zrzeszającym osoby z wadami słuchu i niesłyszące. Wspiera sekcję siatkówki oraz koszykówki. Pomaga również władzom Klubu w organizacji Mistrzostw Polski.

Wytyczony przez Fundację Hasco-Lek kierunek działania przyczynia się do niwelowania napotkanych przez zawodników barier, wspiera sportowców w realizacji ich pasji, spełnianiu marzeń oraz osiąganiu licznych sukcesów sportowych.


Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. z Wrocławia od 17 lat bierze udział w programie „Przedsiębiorstwo Fair Play”. W 2019 roku uzyskało nagrodę główną – Statuetkę „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

 

Powiązane wpisy

Skontaktuj się z naszym ekspertem
i poznaj szczegóły uczestnictwa w programie!

  Imię i nazwisko *
  Adres e-mail *
  Numer telefonu

  * Pola oznaczone gwiązdką są obowiązkowe.

  Instytucje wspierające
  Organizator i partnerzy

  Organizator Programu:
  Program afiliowany przy KIG:
  Patronat Honorowy nad Galą 26. edycji programu Przedsiębiorstwo Fair Play

  Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.