Trochę spokoju w trudnych czasach

  • 6 kwietnia 2020
  • Autor: Katarzyna Białoch
Polski rynek pracy zmaga się z falą zwolnień, spowodowaną znacznym wyhamowaniem gospodarki. To jeden z negatywnych skutków obostrzeń wprowadzonych w walce z pandemią wirusa COVID-19. Tysiące osób martwią się utratą swojego źródła dochodu. Pracodawcy, którzy nie mogą zwolnić zgodnie z prawem, często uciekają się do niekorzystnych dla pracowników rozwiązań i szukają sposobu na obejście obowiązujących w tym zakresie przepisów. Podczas gdy nastroje społeczne stają się coraz bardziej napięte, firma Rekord SI uspokaja, że w najbliższym czasie zwolnień nie planuje, a pracownicy, którzy w obecnej sytuacji nie mogą kontynuować pracy otrzymają 80 lub nawet 100% dotychczasowego wynagrodzenia. 

Rekord SI to producent oprogramowania dla urzędów i przedsiębiorstw produkcyjnych z Bielska-Białej. Choć powszechny kryzys gospodarczy nie oszczędził branży IT, przedsiębiorstwo w dużym zakresie kontynuuje swoje dotychczasowe działania. Prowadzi szkolenia online dla użytkowników oprogramowania, zapewnia zdalne wsparcie techniczne, a nawet zdalne wdrożenia.

W znacznie trudniejszej sytuacji znalazło się Beskidzkie Towarzystwo Sportowe REKORD, którego spółka Rekord SI jest mecenasem. Zawieszone zostały wszelkie treningi i rozgrywki drużyn klubu, a edukacja realizowana przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego odbywa się jedynie w trybie zdalnym. Prezes Zarządu firmy Rekord SI – Janusz Szymura zapewnia jednak, że podjęto wszelkie środki, aby sytuacja ta nie odbiła się na kieszeniach pracowników.

#PrzedsiębiorstwaFairPlayReagują

Powiązane wpisy

Skontaktuj się z naszym ekspertem
i poznaj szczegóły uczestnictwa w programie!

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Numer telefonu

* Pola oznaczone gwiązdką są obowiązkowe.

Instytucje wspierające
Organizator i partnerzy

Organizator Programu:
Program afiliowany przy KIG:
Patroni honorowi XXIII edycji:

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.